Informujemy, że od 1 września obowiązuje nowy Regulamin korzystania ze zbiorów i usług Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Regulamin wprowadza również nowy cennik opłat za usługi oraz zmienia wysokość kar i sposób ich naliczania za nieterminowe zwroty udostępnianych zbiorów.

Szczegóły w Regulaminie... więcej


facebook-logo twitter-logo youtube-social-logo instagram-logo

O e-bookach w bibliotekach…

Modele udostępniania książek elektronicznych w bibliotekach, urządzenia zapewniające do nich dostęp i oferta polskiego rynku e-booków – to tylko wybrane zagadnienia, które na wykładzie dla bibliotekarzy omówiła Maria Cibicka – kierownik Działu Społeczeństwa Informacyjnego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie.

Czytaj więcej...

Rysunek i malarstwo Dawida Podkula

W Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej prezentowana jest wystawa rysunku i malarstwa Dawida Podkula. Wernisaż odbył się 9 maja 2018 r.

Czytaj więcej...

„Książki piszę w głowie” – spotkanie z Przemysławem Wechterowiczem

9 maja 2018 r. w Filii nr 4 Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3, 6 i 10 w Krośnie spotkali się z Przemysławem Wechterowiczem – autorem książek dla najmłodszych dzieci.

Czytaj więcej...

„Podróż do przeszłości” czyli spotkanie autorskie Joanny Fabickiej w Filii nr 4 KBP

Spotkanie z Joanną Fabicką w Filii nr 4 KBP w dniu 8 maja 2018 roku zorganizowano w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki dla klubowiczów DKK „Wtajemniczeni”, działającego w bibliotece oraz dla uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 10.

Czytaj więcej...

Lubię pisać o rzeczach trudnych. Katarzyna Ryrych na spotkaniu z młodymi czytelnikami w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej

8 maja, w Dzień Bibliotekarza i Bibliotek rozpoczynający obchody Tygodnia Bibliotek, w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej z miłośnikami swojej twórczości spotkała się Katarzyna Ryrych. Z wykształcenia anglistka, z zamiłowania poetka i pisarka, zadebiutowała w 1981 r. tomikiem wierszy „Zapiski pewnej hipiski”. Jej pierwszą książką skierowaną do młodego czytelnika był „Pamiętnik Babuni”, a po niej przyszły następne: „Siedem sowich piór”, „Wyspa mojej siostry”, „O Stephenie Hawkingu, czarnej dziurze i myszach podpodłogowych”, „Denim blue”, „Pepa w raju”, „Koniec świata numer 13”, „Jasne dni, ciemne dni”, „Wilczek”. Choć pisze głównie dla dzieci i młodzieży, po jej książki chętnie sięgają również czytelnicy dorośli, a uniwersalność i waga podejmowanych w jej twórczości tematów sprawiają, że powieści Katarzyny Ryrych były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach, np. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren organizowanym przez Fundację ABCXXI.

Czytaj więcej...

Strona 9 z 11

Kalendarz wydarzeń

Maj 2024
P W Ś C P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Początek strony